نسخه ی 6.4 نرم افزار جیرا

در این مقاله به بررسی قابلیت هایی که در نسخه ی 6.4 به جیرا اضافه شد میپردازیم، برای دریافت آخرین نسخه ی موجود نرم افزار جیرا، به همراه تقویم شمسی و ظاهر فارسی با ما تماس بگیرید.

نسخه 6.4 نرم افزار جیرا به همراه آپدیت هایی منتشر شده است که تجربه کاربری را برای کاربر نهایی در کار با سیستم پیگیری درخواست (issue tracking ) بهبود می بخشد. این نسخه منتشر شده شامل بهبود هایی هم در بخش رابط کاربری و هم در بخش کاربردی نرم افزار می باشد که به شما این امکان را می دهد تا به طور موثر تری درخواست ها را در جیرا مدیریت کرده و تغییرات ضروری را در یک چشم بهم زدن روی آنها انجام دهید.
صفحه وضعیت بروز شده
صفحه وضعیت ها (statuses) به منظور نمایش داده ها بهگونه ای راحت تر و کاربر پسند باز طراحی شده است. اکنون شما می توانید به راحتی شماره گردش کار (workflow) که در این وضعیت استفاده می شود را مشاهده کنید و در صورت لزوم فرمی را برای مشاهده گردش کار مورد استفاده باز کنید.

به علاوه شما قابلیتی را در اختیار خواهید داشت تا ترتیبی را برای وضعیت ها تعریف کنید. به این صورت شما می توانید ترتیبی را تنظیم کنید که وضعیت ها در فیلد مخصوص درخواست نمایش داده شود.

تغییرات گروهی درخواست ها

اکنون شما می توانید تغییرات گروهی را روی درخواست ها انجام دهید. همچنین قابلیتی جدید برای اضافه کردن مقادیر اضافی به Affect Versions ، Fix versions ، بخش ها یا برچسب ها به جای قابلیت نسخه پیشین که تنها مقادیر فعلی را جاگزین مقادیر قبلی می کرد به نرم افزار اضافه شده تسن. بنابر این اگر شما قصد دارید در آنده چندین ورژن در اختیار داشته باشید یا تعدادی بخش یا برچسب را انتخاب نمایید. شما قادر خواهید بود مقادیر قبلی را در کنار مقادیر جدید حفظ نمایید.

اعتبار سنج گردش کار

به جیرا یک اعتبار سنج گردش کار اضافه شده است که بررسی می کند که گردش کار شما از نظر وجود وضعبت های غیر قابل دسترسی و غیر قابل گذر تایید می گردد یا خیر. این اعتبار سنج همچنین در مورد عدم وجود مجوز های لازم که یک بار آنها را هنگام وارد کردن گردش کار تعریف می کنید به شما هشدار می دهد. حال اگر شما یک گردش کار چند مرحله ای داشته باشید ، اعتبار سنج هر یک از مراحل را بررسی کرده و هرگونه نیاز به اصلاحات را به شما اطلاع می دهد.

ویرایشگر متن دیداری

حال زمان اضافه کردن یا ویرایش شرح و نظرات درخواست ها شما می توانید از ویرایش گر متن دیداری برای برجسته سازی اطلاعات ضروری استفاده نمایید. اکنون شما می توانید عکس ها را به سرعت در نضرات و شرح درخواست ها از کیلیپبرد با استفده از کلید های میانبر کیبرد جایگذاری کنید.

علاوه بر این شما می توانید مرجع فایل های ضمیمه به آنها در نظرات و شرح درخواست ها را از ظریق گزینه مختص به آن در ویرایش گر دیداری اضافه نمایید. شما همچنین می توانید عکس ها و اسکرین شات ها را همراه با مراجع آنها به سرعت از کلیپبرد به نظرات و شرح درخواست ها اضافه نمایید.

پایداری مقادیر فیلد های سفارشی

اگر شما در هنگام ایجاد یک درخواست از فیلد های سفارشی استفاده کنید جیرا مقادیر این فیلد ها را برای استفاده در سایر درخواست ها حفظ می کند.

بروز رسانی  روی صفحه ورژن ها 

صفحه ورژن ها تحت باز طراحی مجدد قرار گرفته است بنابر اکنون به شما این امکان را می دهد تا همیشه در ارتباط با وضعیت وظایف به روز باشید و مجموع اطلاعات در مورد درخواست را در این ورژن و سایر وضعیت ها مشاهده نمایید. این نسخه همچنین دارای یک مکانیسم همگام سازی می باشد که به طور پیوسته اطلاعات درخواست مربوطه را بین جیرا و سرور یکپارچه شما به روز رسانی می کند.

به علاوه شما این قابلیت را در اختیار خواهید داشت تا هشدار هایی را که به شما نشان داده می شود را مدیریت کنید. شما می توانید هشدار های را که به نوع فعالیت تیم تان مرتبط نیست را غیر فعال نمایید.
منوی کناری جدید (new navigation sidbar)
نسخه 6.4 جیرا دارای یک منوی پروژه جدید است که به کار شما با داده های کلیدی پروژه سرعت می بخشد. اکنون شما می توانید به سرعت به بخش های مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید و بهترین تجربه کار روی پروژه ها برای شما فراهم است.

آیا ارزش امتحان کردن را دارد؟

قطعا بله ، نشخه 6.4 جیرا بسیار مناسب تر و کاربر پسند تر شده است. اکنون شما می توانیذ عملیات مشابه را با سرعت و سهولت بیشتر با استفاده از ابزار های جدید و بهبود های  حاصل شده انجام دهید.