تعیین مجوز های دسترسی برای کاربران در نرم افزار جیرا

​مجوز ها و تعیین سطح دسترسی

همواره مسائل امنیتی یکی از دغدغه های اصلی کاربران در استفاده از نرم افزار ها می باشد. از این رو امکانات امنیتی و قابلیت کنترل کاربران در فضای نرم افزار یکی از فاکتور های مهم افراد در انتخاب نرم افزار هایی است که در آن کاربران زیادی وارد سیستم می شوند. نرم افزار جیرا سطوح مختلفی از مجوز ها را تعریف کرده است که با اعمال آنها می توانید محدوده کاری و سطح دسترسی کاربران را تعیین کنید بنابر این هر کاربرتنها می تواند در محدوده مورد نیاز برای انجام وظایف خود عمل کند.
نرم افزار جیرا با ساختاری قدرتمند در زمینه مجوز های دسترسی این اطمینان را به شما می دهد که تمامی امور مطابق با قوانینی که شما تعیین می کنید انجام خواهد شد.
بیایید نگاهی به انواع مجوز ها در نرم افزار جیرا بیاندازیم :

مجوز های سراسری (JIRA global permission)

مجوز های سراسری همانطور که از نام آن پیداست بالاترین سطح مجوز های جیرا هستند. مجوز های سطح بالایی که سطوح امنیتی را به طور گسترده کنترل می کنند.( مثل توانایی دسترسی به جیرا و پیکر بندی های ادمین )به دلیل اینکه ان نوع مجوز برای امنیت سطوح بزرگ است مجوز های سراسری برای گروه های کاربری به جای کاربران به کار می روند.

مجوز های پروژه

همانطور که مشاهده کردید مجوز های سراسری در موارد نسبتا وسیعی را که به طور گسترده به کار می روند کنترل می کنند. جیرا به شما اجازه می دهد مجوز ها را در سطح پروژه مدیریت کنید ، که به هر پروژه اجازه می هد تنظیمات مجوز متمایزی داشته باشد.

مجوز های issue

این مجوز ها در سطح issue اعمال می شود و شما می توانید اختیارات کاربران را در مورد issue  ها تعیین کنید. به طور مثال می توانید تعیین کنیدکه کدام کاربران توانایی مشاهده کدام issue ها را خواهند داشت.جیرا با به کارگیری این 3 محدوده از مجوز ها تمامی امکانات لازم را برای کنترل کامل فرایند کاری در اختیار شما قرار می دهد.